Sportishqiptar - sportishqiptar.com.al

General Information:

Latest News:

Prezantohet Kavani: Te PSG për Championsin 17 Jul 2013 | 02:30 pm

Sulmuesi është prezantuar dje te kampionët e Francës dhe ka deklaruar se dëshironte një sfidë të re, ndaj vendosi të largohej nga Napoli. Sipas tij, projekti i francezëve është ambicioz dhe i përmbush...

Dashuria e madhe e Vierit…Juve 17 Jul 2013 | 02:27 pm

Kristian Vieri vazhdon të surprizojë tifozërinë e Interit duke deklaruar se Juventusi ishte ekipi i tij i zemrës. Pavarësisht se majat e futbollit i arriti me fanellën zikaltër ai ka deklaruar se ka b...

Dyshja Ikardi-Belfodil: Inter s’vuan për gola 17 Jul 2013 | 02:25 pm

Nga Gentian Alinani Prezantohen sulmuesit e ri zikatër: “Do të bëjmë maksimumin për fanellën e Interit” Maurisio Ikardi dhe Ishak Belfodil janë prezantuar përpara medias si lojtarët më të rinj zikal...

Flet Ogbona: S’jam tradhëtar 17 Jul 2013 | 02:24 pm

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE Nga Gentian Alinani Jam krenar që kam veshur fanellën bardhezi: “S’jam tradhëtar, por profesionist ambicioz” Anxhelo Ogbona flet tashmë si juve...

Piter Krouç, i lumtur por jo i “pa shitshëm” 17 Jul 2013 | 02:20 pm

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE Sulmuesi i Stoke Sititështë i lumtur por ai është shprehur se ekipi mund t’a largojë atë gjatë kësaj merkatoje. Sulmuesi anglez është tashmë nën ...

Ivanoviç mirëpret Suarezin edhe pas “kafshimit” 17 Jul 2013 | 02:17 pm

Mbrojtësi serb i Çelsit ka shprehur dëshirën për të sjellë Suarezin në ekip edhe pas episodit kur Uruguajani e “kafshoi” në dorë mbrojtësin e londinezëve. “Suarez është një prej sulmuesve më të mirë n...

Hazard: “Runi do ishte blerja brilante e Çelsit” 17 Jul 2013 | 02:14 pm

Lojtari belg i Çelsit ka ftuar në ekip sulmuesin e Mançester Junajtid Uein Runin dhe sulmuesin e Aston Vilës Kristian Benteke.“Runi do të ishte një firmë brilante për ne ndërsa Benteke është miku im”,...

Murinjo, gati për të vazhduar “traditën” e shpenzimeve të larta te Çelsi 17 Jul 2013 | 02:12 pm

Nga Olsi Tujani Trajneri portugez i Çelsit mund të bëjë shpenzime të larta për të sjellë në “Stemford Brixh” lojtarë të shtenjtë.Një prej tyre? Runi Hoze Murinjo ka deklaruar ambicien e tij për të b...

Galiani urdhëron: Dua Hondën 17 Jul 2013 | 02:09 pm

Adriano Galiani ka dhënë urdhër të prerë për vartësit e tij. Numri dy i kuqezinjve ka thënë se dëshiron menjëherë Keisuke Hondën. Ai është i bindur që nga Moska, drejtuesit e tjerë të Milanit do të ri...

Tohir: Momenti i duhur 17 Jul 2013 | 02:07 pm

Erik Tohir është i gatshëm të paguajë një thes me euro për të arritur një marrëveshje me presidentin e Interit, Masimo Morati. Indoneziani ka thënë se është shumë i lumtur që një ditë do të jetë pjesë...

Recently parsed news:

Recent searches: