Albpress - albpress.org

General Information:

Latest News:

Tabaku: Rama, plan për të grabitur pasuritë kombëtare. Konferenca e PS? Shfaqje skenike 27 Aug 2013 | 09:28 pm

Post by RSS Graffiti. Parti Demokratike akuzoi sot (27 gusht) kryeministrin e zgjedhur Edi Rama se po synon grabitjen e bregdetit dhe pasurisë kombëtare për të shpërblyer arkitektet dhe biznesmenët,.....

Përfundojnë planet e detajuara vendore për 26 nën-njësi në Tiranë, i hapet rrugë zhvillimit të tyre 27 Aug 2013 | 07:01 pm

Post by RSS Graffiti. Për herë të parë që prej vitit 1989, Tirana do të zhvillohet në bazë të një plani të hartuar nga ekspertët më të mirë dhe me konsensusin më të gjerë të mundshëm. Pas miratimit......

Forbes: Madonna më e paguara në botën e showbiz 27 Aug 2013 | 05:21 pm

Post by RSS Graffiti. Sipas klasifikimit të revistës prestigjioze Forbes, Madonna është ylli më i paguar në botën e showbiz. Këngëtarja ka fituar plot 125 milionë dollarë gjatë vitit të fundit. Pas......

United i Moyes = Chelsea e Mourinhos 27 Aug 2013 | 03:14 am

Post by RSS Graffiti. Derbi i javës së dytë në Premier Leaguen Angleze ka përfunduar me rezultatin e bardhë 0 me 0. Edhe pse të dy ekipet patën disa raste të shënonin, megjithatë nuk arritën të... [[...

Marrëveshje për t’u martuar me të njëjtën grua 27 Aug 2013 | 03:08 am

Post by RSS Graffiti. Dy burra kenianë nënshkruan një marrëveshje të pazakontë duke pranuar që të martohen me të njëjtën grua. Bashkëshortja e tyre prej 4 vitesh ka patur raporte me të dy ata dhe... ...

Samba dhe muzike ne Londer, karnavalet ‘shperthejne’ ne Notting Hill (FOTO) 27 Aug 2013 | 03:02 am

Post by RSS Graffiti. Festa më e madhe e rruges ne Evropë shpërtheu me tere shkelqimin e saj ne ditën e dytë te saj, ndersa qindra e mijëra u rreshtuan ne rruge per te pare karnavalet e Notting... [[...

Spektakli i mjegullës kanadeze (Video) 27 Aug 2013 | 03:01 am

Post by RSS Graffiti. Një dallgë gjigante mjegulle zbriti me shpejtësi të pazakontë nga një faqe mali drejt qytezës së Newfoundland-it në Kanada duke krijuar një spektakël mahnitës natyror. Një pjesë....

14 vjecari me trupin 110 vjecar 27 Aug 2013 | 03:01 am

Post by RSS Graffiti. Një 14-vjeçar në Indi jeton në trupin e 110-vjeçari, pasi është i prekur nga një sëmundje e rrallë, e cila e bën organizimin që të plaket tetë herë më shpejt se sa normalja. Ali....

Fiorentina nuk zhgënjen, fiton ndaj Catanias 27 Aug 2013 | 02:23 am

Post by RSS Graffiti. Fiorentina përmbush pritshmëritë në ndeshjen përmbyllëse të javës së parë të Serisë A ndaj Catanias, të cilën e mposhti 2-1 në Artemio Franki. Skuadra e Vincenzo Montellës... [[...

Arvizu takon Kodhelin, shmang komentet per godinen e SHQUP: Ceshtja e pronave e ngaterruar 26 Aug 2013 | 09:05 pm

Post by RSS Graffiti. “Shqipëria do të jetë vend kontribues për paqen dhe ambasadori Arvizu më siguroi se do të vijojë të mbështesë në këtë plan qeverinë e re. Ai garantoi mbështetje në të gjitha... ...

Related Keywords:

mia mk, news world, skuadra navy seals, abc news albania, albpress admin, wilsbrow emilian, albpress, komunat durres, mevlan shanaj sulm pogradec

Recently parsed news:

Recent searches: