Alfa - vesti.alfa.mk - Алфа ТВ

Latest News:

Стано: ЕК очекува да се исполнат сите точки од договорот од 1 март 27 Aug 2013 | 06:51 pm

Европската комисија очекува да бидат исполнети сите точки од договорот од 1 март, со кој беше разрешена политичката криза во Република Македонија, па и во однос на можноста за одржување на предвремени...

Оставка на шефот на бразилската дипломатија 27 Aug 2013 | 05:01 pm

Бразилскиот министер за надворешни работи Антонио Патриота поднесе оставка поради дипломатскиот спор со Боливија.

Ховит: Договорот на Комисијата ќе донесе позитивен извештај за Македонија 27 Aug 2013 | 04:55 pm

Известувачот во Европскиот парламент за Република Македонија, Ричард Ховит, го поздрави договорот на Комисијата за истраги на собраниските настани во нашата земја, со цел расчистување на случувањата в...

Продолжува дијалогот Белград - Приштина 27 Aug 2013 | 04:54 pm

Денеска во Брисел продолжува 15 рунда од дијалогот меѓу Белград и Приштина, најпрвин со одвоени разговори на шефицата на европската дипломатија Кетрин Ештон со премиерите на Србија и на Косово Ивица Д...

Сушата го намали квалитетот на земјоделските култури во Пелагонија 27 Aug 2013 | 04:53 pm

Агроекспертите од битолскиот дел на Пелагонија оценуваат дека континуираните високи дневни температури го намалија квалитетот на земјоделските култури од годинешната реколта чија берба е во полн ек.

Мадона е најплатена позната личност 27 Aug 2013 | 03:10 pm

Поп дивата Мадона е најплатената позната личност според листата на Форбс. Минатата година таа заработи 125 милиони американски долари.

Плакети за најдобрите рудари 27 Aug 2013 | 01:44 pm

Министерот за економија Ваљон Сарачини денеска ќе се обрати на церемонијата по повод 28 Август - „Ден на рударите“.

Над 11.000 лица се загрозени од поплавите во руската област Хабаровск 27 Aug 2013 | 01:43 pm

Повеќе од 11.000 лица се загрозени од поплавите во руската област Хабаровск, а за борба против водената стихија се ангажирани 1.600 технички единици.

Собранието ќе ја продолжи 69. седница 27 Aug 2013 | 01:41 pm

Собранието на Република Македонија денеска треба да ја продолжи 69. седница.

Ивановски ќе се сретне со директорот на УСАИД Џим Стејн 27 Aug 2013 | 01:40 pm

Министерот за информатичко општество и администрација Иво Ивановски денеска ќе оствари средба со директорот на УСАИД Џим Стејн, во рамки на процесот за промоција на проектот за асистивни уреди.

Recently parsed news:

Recent searches: