Alsat-m - alsat-m.tv

General Information:

Latest News:

Memorandum për bashkëpunim ndërmjet MASH-it dhe Këshillit britanik 27 Aug 2013 | 01:15 pm

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Spiro Ristovski dhe drejtoresha e Këshillit britanik në Maqedoni, Eleonora Zaprova sot do të nënshkruajnë Memorandum për bashkëpunim.Memorandumi parasheh mbështetje

Musharraf në gjyq për vrasjen e Bhuttos 27 Aug 2013 | 01:11 pm

Ish-sunduesi ushtarak i Pakistanit, Pervez Musharraf, do të paraqitet sot në gjykatë, për rolin e tij të dyshuar në vrasjen e ish-kryeministres Benazir Bhutto.Më 20

Obama me gjasë do të takojë Putinin 27 Aug 2013 | 01:10 pm

Shtëpia e Bardhë ka bërë të ditur se presidenti Barack Obama ka të ngjarë të takojë presidentin rus, Vladimir Putin, javën e ardhshme në Shën

Ivanovski do të takohet me drejtorin e USAID-it, Xhim Stejn 27 Aug 2013 | 01:04 pm

Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Ivo Ivanovski sot do të realizojë takim me drejtorin e USAID-it, Xhim Stejn, në kuadër të procesit për promovimin

Keri: Sulmi në Siri në kundërshtim me të gjitha kodet morale 27 Aug 2013 | 01:00 pm

Sekretari amerikan i shtetit, Xhon Keri sulmin në rrethin e Damaskut javën e kaluar në të cilin supozohet se janë përdorur armë kimike, e quajti

Thaçi e Daçiq takohen sot në Bruksel 27 Aug 2013 | 12:58 pm

Sot në Bruksel mbahet takimi i radhës midis kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij të Serbisë, Ivica Daçiq, me ndërmjetësimin e shefes së politikës

Mbledhje të pesë komisioneve kuvendore 27 Aug 2013 | 12:55 pm

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot do të mbajnë mbledhje komisionet për arsim, shkencë dhe sport, për çështje ekonomike, për transport, lidhje dhe ekologji,

"Sahara grup" fillon me riorganizimin e agrokombinatit "Xhumajlia" 27 Aug 2013 | 12:48 pm

Kompania indiane "Sahara grup" sot e fillon projektin për riorganizimin e agrokombinatit "Xhumajlia", investim prej rreth 200 milionë euro.Në mbjelljen e parë me të cilën

Meksikë, nga rrëshqitja e tokës jetën e humbën 13 persona 27 Aug 2013 | 12:45 pm

Të paktën 13 persona e humbën jetën sot në rrëshqitjen e tokës, e cila u shkaktua pas stuhisë tropikale Fernard, e cila e goditi pjesën

“Trekëndëshi”-Mini -seri 27 Aug 2013 | 11:15 am

Një dramë aksion, prodhim i vitit 2005

Related Keywords:

alsat-m, alsat mk, alsat, alsat tv, alsat m, alsat.mk, alsat.m, alsat-m.tv, alsat.mk shqip, alsatm lajme

Recently parsed news:

Recent searches: