Arenasport - arenasport.al - Arena Sport

Latest News:

Fotot madheshtore të stadiumeve mikëpritëse të Euro 2012 30 May 2012 | 06:35 am

Kanë mbetur edhe 10 ditë nga fillimi i evenimentit më të madhë Evropian në futboll. Polonia dhe Ukraina do jenë mikëpritëse të këtij evenimenti. Ja se cilet jane stadiumet ku do luhen gjitha ndeshjet ...

Sa i kushtoj Hazard Chelseat ?! 30 May 2012 | 06:23 am

Ylli i skuadrës franceze Lille, belgu Eden Hazard dje ka konfirmuar se do të jetë lojtar i Chelseat dhe se ka arritur marrëveshje me këtë skuadër. Por ende nuk janë bërë të ditura shifrat e këtij tran...

“Çmendet” merkato në Europë ! 30 May 2012 | 06:16 am

Është goditja e parë impresive e merkatos së verës në Evropë. Eden Hazard është siguruar dhe zyrtarizuar nga kampionët e Evropës Chelsea, që kanë rinovuar edhe kontratën e portierit Peter Cech deri më...

Kagawa lojtar i Manchester United 30 May 2012 | 05:57 am

Shinji Kagawa ka kompletuar transferimin e tij te skuadra e Manchester United. Gjithça thuhet se ka marrë fund dhe marrëveshja është arritur dje mbrëm mes klubeve dhe lojtarit. Transferimi raportohe...

Spanja, lista e 23 lojtareve per Euro 2012 29 May 2012 | 08:11 pm

Trajneri i Spanjes, Del Boske, publikoi 23 lojtarët me të cilët do të udhëtojë drejt Polonisë dhe Ukrainës. LISTA E SPANJËS PORTIERË: Iker Kasijas (Real Madrid), Viktor Valdes (Barcelona), Pepe Rein...

Euro 2012, lista e lojtareve te Gjermanise 29 May 2012 | 08:05 pm

Trajneri i përfaqësueses gjermane Joachim Loew ka bërë zyrtare listën përfundimtare të lojtarëve që do të marrin pjesë në kampionatin evropian që do të fillojë më 8 qershor në Poloni dhe Ukainë. List...

Hetohet edhe Bonucci 29 May 2012 | 06:27 am

Mbrojtësi italian, Leonardo Bonucci, është duke u hetuar si pjesë e skandalit tjetër në futbollin italian, Scommessopoli. Qendërmbrojtësi i Juventusit është i dyshuar për përfshirje në barazimin prej...

Cech edhe katër vite të tjera me Chelsean 29 May 2012 | 06:26 am

Portieri i Republikës Çeke, Petr Cech, ka nënshkruar kontratë të re katërvjeçare me klubin nga Stamford Bridge. Cech iu bashkua Chelseat në vitin 2004 nga klubi francez, Rennes, ndërsa deri më tani k...

FOX Sport: Ka vdekur Lionel Messi! 29 May 2012 | 06:24 am

Sikur të ishte shaka, kjo do të ishte shakaja më e hidhur në botë. Por jo, është skandal. FOX Sport në “Twitter” ka publikuar një lajm ku thuhet se ka vdekur Lionel Messi. Lajmi bëri bujë në botë por...

Recently parsed news:

Recent searches: