Auktionskompaniet - auktionskompaniet.com - New at Bukowskis Market

Latest News:

443658. BYRÅ. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko. 27 Aug 2013 | 05:30 pm

454319. GÅSTOL, 1940/50-tal. 27 Aug 2013 | 05:30 pm

443113. FÅTÖLJER, ett par, "Mondo", Karl-Erik Ekselius för JOC Möbler, 1900-talets andra hälft. 27 Aug 2013 | 05:30 pm

Brun skinnklädsel på aluminiumstomme. Slitage. Smuts . Fläckar. Estimate 1 500 SEK Auction time 4 September 2013 at 14:02 CEST Location Stockholm Show the item

451320. BLOMLÅDOR, ett par, konstmassa, 1900-talets andra hälft. 27 Aug 2013 | 05:30 pm

442054. ERIC HALLSTRÖM, gouache, signerad. 27 Aug 2013 | 05:30 pm

Landskap med kor. 48x 64 cm. Obetydligt slitage. Estimate 8 000 SEK Auction time 4 September 2013 at 14:10 CEST Location Stockholm Show the item

451963. JERRY BARRETT, olja på duk, signerad. 27 Aug 2013 | 05:05 pm

"Guitar Player", kvinna med gitarr. 34 x 26 cm. Några repor. Estimate 10 000 SEK Auction time 8 September 2013 at 20:20 CEST Location Norrköping Show the item

Related Keywords:

Carl Malmsten, bukowskis market, auktionskompaniet

Recently parsed news:

Recent searches: