Chess - chess.com.mk

General Information:

Latest News:

Гранд Опен Благоевград 2013 - Распис 12 Aug 2013 | 08:33 pm

Од 28.09 до 5.10 2013 во соседна Бугарија ќе се одржи Меѓународниот Отворен Турнир „Гранд Опен Благоевград 2013“.

Алкалоид убедливо до титулата 5 Aug 2013 | 08:21 pm

ШК Алкалоид е Првак на Македонија за 2013 година, титула која оваа година ја освои убедливо и со вистинска доминација. Фармацевтите убедливо славеа на сите 7 натпревари и освоија рекорден број на бодо...

Богдановски е првак за 2013 година 21 Jul 2013 | 09:15 pm

Велемајсторот Влатко Богдановски е нов првак на Македонија за 2013 година. Со победата во последното коло против Роберт Велески тој се одвои од конкурентите, освојувајќи 7 поени од 9 партии.

Панчевски ја брани титулата 15 Jul 2013 | 07:56 pm

Во хотелот „Дрим“ во Струга во тек е Отвореното Првенство на Македонија во шах. Учествуваат 36 шахисти од Македонија, Србија, Бугарија и Албанија. Титулата Првак на Македонија ја брани Филип Панчевски...

Екипно првенство 2013 - Состави 13 Jul 2013 | 02:15 pm

Екипното првенство на Македонија ќе се одржи во Струга од 29 јули до 4 август. Ќе настапат екипите на Алкалоид, БМ Кисела Вода, Гамбит Асеко-Сее, Прилеп, Кочани, Стево Патако, Карпош и Куманово.

Отворено првенство на Македонија - Распис 9 Jul 2013 | 09:07 pm

Од 13-21 јули 2013 во традиционалната база, хотелот „Дрим“ во Струга, ќе се одржи Отвореното првенство на Македонија за 203 година. Првенството е од меѓународен карактер а право на учество имаат сите ...

Завршија првенствата до 14, 16 и 18 години 29 Jun 2013 | 08:22 am

Завршија првенствата на Македонија за млади до 14, 16 и 18 години. 30 млади шахисти и шахистки зедоа учество, а фаворитите ги оправдаа очекувањата.

Во тек се првенствата за млади до 14, 16 и 18 години 26 Jun 2013 | 09:51 am

Во Скопје во тек се првенствата на Македонија за млади до 14, 16 и 18 години. Настапуваат 30 млади шахисти и шахистки а победниците ќе изборат право на настап на Европските и Светските првенства за мл...

Пријавување на состави за Екипното првенство до 30 јуни 26 Jun 2013 | 09:34 am

Остануваат уште 5 (пет) дена за пријавување на составите на екипите за учество на Екипното првенство на Македонија за 2013 година. Крајниот рок за пријавување на поширокиот состав (максимум 14 шахисти...

Завршија првенствата до 8, 10 и 12 години 21 Jun 2013 | 05:26 am

Завршија првенствата на Македонија за млади до 8, 10 и 12 години кои се одиграа во Скопје од 15-20 јуни. Победници  по категории се:

Recently parsed news:

Recent searches: