Efakt - efakt.info - Efakt

Latest News:

Попоски: Значаен чекор за македонското досие во ЕУ | МКД.мк 27 Aug 2013 | 03:48 pm

Во својот дипломастки дневник, Никола Попоски, министерот за надворешни работи на Република Македонија вака го поздрави вчерашното потпишување на извештајот за минатогодишните декемвриски настани пред...

Детска градинка 27 Aug 2013 | 01:11 pm

раѓаните знаат што било вистината, ама не смееле да одлучуваат. Оваа власт е лоша, ама не смее да има избори. Да одлучувале институциите, ама не и Уставниот суд. Да има предвремени избори, ама да не б...

Иванов денеска ќе го каже свој став за извештајот на Давитковски 27 Aug 2013 | 12:27 pm

Претседателот Ѓорге Иванов, денеска ќе го прими Борче Давитковски, претседател на ад-хок комисијата за расветлување на настаните пред и на 24 декември, минатата година. Денеска се очекува претседатело...

Супер појадок за рамен стомак: Сладок тост полн здравје! - CRNOBELO.com 27 Aug 2013 | 11:17 am

Ако ви здосадија класичните овесни снегулки, житарки и едноставни сендвичи, вратете си ја радоста во својата утринска рутина и притоа изгубете некој килограм.

Што стана со победата на Црвенковски на 1 март? 27 Aug 2013 | 10:33 am

По потпишување на мартовскиот договор, по што и беше формирана Kомисијата за 24 декември, СДСМ и неговите поддржувачи излегоа со теза дека составен дел на договорот се и предвремени парламентарни избо...

Заклучоци има, одговорност нема 27 Aug 2013 | 03:12 am

Комисијата за настаните на 24 декември, сепак, го донесе финалниот извештај. Според ВМРО-ДПМНЕ, тој е лага, а за СДСМ е вистина

Активен аутизам 27 Aug 2013 | 02:44 am

Соња Крамрска прашува: Зошто никој не зборува за претседателските избори, а тие се на прагот? Ве молам, госпожа, само без лажење. Во Миленко Неделковски шоу оваа тема дебело беше отворена и дебатирана...

Време за победа на ВМРО-ДПМНЕ 27 Aug 2013 | 01:50 am

Неодамнешната изјава на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ за „некоректноста“ на ДУИ по 2011 г. е првото јавно признавање на одамна идентификуваната најголема (историска) грешка на ВМРО (ДПМНЕ

Јади Бурек - Потпишано 27 Aug 2013 | 01:27 am

Со трепет и морници нацијата чита што е потпишано и вели ... Та Преку Тасета

ФИЛЕ: Со нетрпение чекам да се реализира Извештајот – TELEGRAF MK 27 Aug 2013 | 12:35 am

Постигнатиот договор на Комисијата помага во решавањето на внатрешните политички проблеми

Recently parsed news:

Recent searches: