Gov - karpos.gov.mk

General Information:

Latest News:

Дождот против културата? 27 Aug 2013 | 05:04 pm

ИНФОРМАЦИЈА Поради влошените временски услови можно е вечерашниот настап на КУД„Пролетер“ да биде одложен.Ги известуваме граѓаните и љубителите на културата, доколку врнежите продолжат со ист интензи...

ШЕСТАТА СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ МИНА ВО КОНСТРУКТИВНА АТМОСФЕРА 27 Aug 2013 | 12:41 am

ИНФОРМАЦИЈА Во понеделник, (26.08.2013) со почеток во 14 часот, во амфитеатарот на Технолошко-металуршкиот факултет во Скопје, се одржа шестата седница на Советот на општина Карпош. Еден час порано, ...

НАЈАВА ЗА ПРЕКИН НА ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГИЈА 26 Aug 2013 | 12:38 pm

ИЗВЕСТУВАЊЕ Поради технички зафати во електро-системот на ден 26.08.2013 год. (понеделник) во периодот од 09:00-13:00 часот без снабдување со електрична енергија ќе останат: ул. Девол, ул. Пресека, ц...

ШЕСТА СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА КАРПОШ 26 Aug 2013 | 11:23 am

ПОКАНА Денеска, понеделник (26 август), со почеток во 14 часот во Амфитеатарот на Технолошко – Металуршкиот факултет во Скопје, ќе се одржи шестата седница на Советот на Општина Карпош. Пред почетоко...

ФИЛМСКА И ДЕГУСТАТОРСКА ВЕЧЕР ВО КАРПОШ 26 Aug 2013 | 03:27 am

ИНФОРМАЦИЈА „Салата Македонија“ составена од најразлични овошни плодови беа инспирација за еден германски новинар да сними документарен филм. Присутните, со бурни овации го означија крајот на проекци...

ХУМОР И МУЗИКА ЗА ДОБРО РАСПОЛОЖЕНИЕ 25 Aug 2013 | 02:57 am

ИНФОРМАЦИЈА Талентираниот стенд-ап комичар Никола Тодороски ги врати насмевките на лицата на карпошани. Вчеравечер, плоштадот кај Млечен ресторан беше една голема сцена, каде хуморот и сатирата го пр...

АУДИО-ВИЗУЕЛНО СОВРШЕНСТВО ВО КАРПОШ 24 Aug 2013 | 01:40 am

ИНФОРМАЦИЈА Откако вчерашниот ден ги сокри последните сончеви зраци и ја повика ноќта, плоштадот кај Млечен ресторан почна да одѕвонува во ритамот на џез-музиката. Љубителите на уметноста имаа можнос...

ДОЗА ХУМОР И МУЗИКА ЗА ДОБРО РАСПОЛОЖЕНИЕ 23 Aug 2013 | 03:52 pm

ПОКАНА Утре, сабота (24.08.2013) на плоштадот на Млечниот ресторан со почеток во 20.30 часот, Никола Тодоровски ќе ги собере љубителите на хуморот претставувајќи се со неколку точки од својот стенд-а...

КУБА ВО КАРПОШ 23 Aug 2013 | 02:47 am

ИНФОРМАЦИЈА Фантастичен жур на отворено приредија Петар Ренџов и „Тумбао салса бенд“, кај Вештачката карпа на кејот на Вардар, на осмата вечер од годинашното „Карпошово културно лето“.

72-ГОДИШНИНА ОД ФОРМИРАЊЕ НА ПРВИОТ СКОПСКИ ПАРТИЗАНСКИ ОДРЕД 22 Aug 2013 | 03:57 pm

ИНФОРМАЦИЈА „На повикот на КПЈ за подигнување востание против германскиот и бугарскиот окупатор, на ова место на 22 август 1941 година се формира Скопскиот партизански одред“, гласи епитафот што ја о...

Recently parsed news:

Recent searches: