Ilike - ilike.mk - iLike.mk

Latest News:

Lacoste за мажи, есен-зима 2013/14 27 Aug 2013 | 07:10 pm

Ова е најновата колекција на модната куќа Лакост (Lacoste) наменета за урбани момци и мажи со изграден стил. Заштитно лице на есенско-зимската линија е супер моделот Benjamin Eidem од модната агенција...

Мадона е најплатена позната личност 27 Aug 2013 | 04:18 pm

Мадона е најплатената позната личност според Форбс. Минатата година поп кралицата заработила неверојатни 125 милиони американски долари. Нејзината турнеја насловена како „МДНА“ генерирала вкупни прихо...

Каролина Херера за жени, есен-зима 2013/14 27 Aug 2013 | 01:50 pm

Топ моделот Mirte Maas од модната агенција „Women Management“ е заштитно лице на најновата колекција на Каролина Херера (Carolina Herrera). Есенко-зимската линија на парчиња облека претставува игра на...

Канцелариите на Микрософт во Израел 27 Aug 2013 | 01:35 pm

Денес ви ги претставуваме новите работни простории на компјутерскиот гигант Микрософт (Microsoft) кои се наоѓаат во Израел. Комплетниот дизајн е дело на архитектите Ron Grinberg и Ophir Nafshi Archite...

Хороскоп за 27.08.2013 (вторник) 27 Aug 2013 | 03:02 am

ОВЕН Желбата за доминација и барањата кои моментално се поставуваат пред вас – бараат добро да размислите за се’ што правите. Мора да бидете поумерени. Но, што да правите? Само ако ги избирате зборов...

Трендовски марами за коса 26 Aug 2013 | 08:05 pm

Летниот тренд на марами за коса ќе продолжи и во топлите есенски денови. Доколку сакате модерна фризура без многу напор, изберете марама која ќе го освежи вашиот имиџ. Познатите модни брендови во сво...

Сè за феноменот „летна депресија“ 26 Aug 2013 | 07:30 pm

Се вративте од летување и наместо да бидете среќни и полни со елан, вие сте некако тажни, флегматични и апатични. Што се случува? Веројатно ве фатила летна депресија. Се работи за моментална состојба ...

Хороскоп за 26.08.2013 (понеделник) 26 Aug 2013 | 03:02 am

ОВЕН Желбата за доминација и барањата кои моментално се поставуваат пред вас – бараат добро да размислите за се’ што правите. Мора да бидете поумерени. Но, што да правите? Само ако ги избирате зборов...

Викенд хороскоп (24-25.08.2013) 24 Aug 2013 | 01:45 pm

Овен Подарете повеќе од своето време, нежност и радост на лицето што го сакате. Помалку мислете на себе. Во работата вистинските искушенија доаѓаат од страна на претпоставените личности. Бидете трпел...

Вентворт Милер од „Prison Break“ изјави дека е хомосексуалец 22 Aug 2013 | 03:29 pm

Вентворт Милер (Wentworth Miller) откри дека е хомосексуалец. Ѕвездата од серијата „Prison Break“ ја откри својата сексуална ориентација во писмо со кое одбива да присуствува на претстојниот филмски ф...

Recently parsed news:

Recent searches: