Kafepauza - kafepauza.mk - Кафе пауза

Latest News:

Како звучите кога вежбате првпат после подолг период? 27 Aug 2013 | 07:47 pm

Ова бебе мрзливец илустрира какви звуци испуштате кога вежбате, а сте надвор од форма веќе подолго време :)

Одморете ги вашите очи со помош на овие корисни вежби 27 Aug 2013 | 07:44 pm

Доколку вашата работа се состои од долги часови гледање во компјутер, тогаш токму овие вежби се вистинското нешто за вас.

Дали сте за секс во тројка? 27 Aug 2013 | 04:43 pm

Интересно видео на скокотлива тема...

Што ти прави шминка? 27 Aug 2013 | 04:37 pm

Рускиот мејкап артист Вадим Андреев ги трансформира обичните жени и мажи во прекрасни девојки и момци, како од насловните страници на познатите магазини.

Видео компилација: бебиња кои сакаат кучиња 27 Aug 2013 | 03:43 pm

Во оваа интересна компилација ќе имате можност да ги погледнете најинтересните видеа од Јутјуб, на кои се дружат малечки слатки бебиња и кучиња.

Ова е совршеното место за вистински одмор 27 Aug 2013 | 03:29 pm

Ова луксузно одморалиште се наоѓа во островската држава Фиџи, поточно на островот Лаукала.

Вистински колиби инспирирани од бајките 27 Aug 2013 | 03:19 pm

Од мали шармантни колиби, до огромни камени живеалишта, ова се 15 вистински градби во светот инспирирани од бајките.

Часовник во вид на стилски прстен 27 Aug 2013 | 02:23 pm

Креаторот на идејата Szikszai Gusztáv бил љубител на часовници, но не го сакал чувството да носи часовник на зглобот. За неговиот концепт-проект рекол дека може да биде стварност дури за 10 години. За...

4 правила за чување брада… доколку сакате повторно да бакнете девојка 26 Aug 2013 | 06:43 pm

Повеќе од половина жени не сакаат да бакнуваат мажи со брада.

Вкусна мусака со пире и топен кашкавал 26 Aug 2013 | 06:01 pm

Необична вкусна мусака, која сите ќе ја обожаваат...

Recently parsed news:

Recent searches: