Kanal77 - kanal77.com.mk

General Information:

Latest News:

СДСМ нема никаква поврзаност со АМАН 13 Sep 2012 | 05:43 pm

СДСМ нема никаква улога во протестите организирани од граѓанското  движење АМАН, кои протестираат против поскапувањето на струјата, бензините, парното и друго,  велат од опозициската партија.

Фестивал за афоризмот во Делчево 13 Sep 2012 | 03:26 pm

Афоризмот е ограда меѓу човекот и сите глупости на овој свет, а ако сакаш на некого да му ја кажеш вистината, тогаш задолжително насмеј го за да не те убие, ова се пораките од балканските афористичари...

Православните христијани го празнуваат Успението на мајката Божја – Голема Богородица 28 Aug 2012 | 01:30 pm

Православните христијани во вторник го прославуваат празникот Успение на пресвета Богородица. Црковното Предание учи дека Богородица се упокоила како и сите луѓе, не своеволно, како нејзиниот Син, тук...

Протест против поскапувањата утре и во Штип 27 Aug 2012 | 06:52 pm

И Штип се приклучува на активностите на Граѓанската иницијатива АМАН.За прв пат утре ќе се протестира и во Штип.

Загина турист од Израел на Матка 27 Aug 2012 | 02:33 pm

Израелски турист загина при пад од карпа на кањонот Матка, јавија израелските медиуми. Седумдесет годишниот маж паднал од карпа додека пешачел сам на Матка, по што следела тридневна акција за негово п...

Мешаните патроли го контролираа ноќниот живот на младите во Прилеп 27 Aug 2012 | 12:01 pm

Министерството за внатрешни работи изминатиот викенд во Прилеп ја продолжи серијата контроли низ летните дискотеки, кафулиња и паркови наречена ,,Мешани патроли,, со цел заедно со родителите да се изв...

Прилепски Тутунски станува кинеска фирма !? 27 Aug 2012 | 11:58 am

По одржаното вонредно акционерско собрание и донесените одлуки за трансформација на 32 милиони евра јавни давачки на компанијата кон државата во нејзин нов траен влог во прилепската јавност се погласн...

Поддршка за АМАН доста е! 26 Aug 2012 | 09:09 pm

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници ја поддржува граѓанската иницијатива „ Аман доста е“. 

Поскапува се - инфарктни цени од септември 24 Aug 2012 | 03:10 pm

Ценовен шок до 15 септември. Како што објави ОхридСкај, ќе се „шокираме“ од новите цени на сите енергенси, лебот, млечните производи и месото до 15 септември ќе бидат поскапени за 20-25%. 

Почина уште еден во сообраќајката во Росоман 24 Aug 2012 | 03:06 pm

Двајца загинати и четворица повредени е билансот од тешката сообраќајна несреќа што во четвртокот се случи на магистралниот пат Градско-Прилеп, на местото викано „Аеродром“. 

Recently parsed news:

Recent searches: