Keshilla - keshilla.net - Keshilla.NET

Latest News:

Mishi i peshkut zvogëlon rrezikun nga kanceri i gjirit 20 Aug 2013 | 04:20 pm

Femrat që hanë mish peshku të yndyrshëm dy herë në javë janë më të mbrojtura nga kanceri i gjirit, sesa ato që s’e kanë këtë shprehi, thonë shkencëtarët. Studimi i madh i hulumtimeve të mëparshme tre...

4 mënyra natyrale për mirëmbajtjen e duarve 20 Aug 2013 | 01:19 pm

Mënyra natyrale për duart në mënyrë që të jenë sa më të freskëta dhe të bukura… Produktet artificiale nuk ofrojnë ushqyerjen e produkteve natyralë ndaj dhe po japim disa receta për maskat e duarve. ...

10 këshilla bukurie të cilat nuk kushtojnë asgjë 20 Aug 2013 | 01:14 pm

1. Banjo qumështi Ky është truk i vjetër, të cilin e përdorte edhe Kleopatra. Shtojani ujit të banjos 1 litër qumësht të plotë (3,5% yndyrë). Sheqeri, mineralet dhe vitaminat që i përmban qumështi i ...

Këshilla të vlefshme sesi të dukeni bukur 22 Jul 2013 | 12:13 pm

Pyetja se çfarë kriteresh estetike duhet të kemi për t’u futur në grupin e njerëzve të bukur përballet shpesh me debatin se eleganca është një nga kriteret që bën një femër më me sharmë sesa një tjetë...

Si ta kaloni krizën në çift? 22 Jul 2013 | 12:11 pm

Fjalët janë të rëndësishme dhe askush nuk ka arritur ta përcaktojë nëse janë më të rëndësishme sesa veprat, por pa komunikim nuk mund të dilni nga kriza në të cilën jeni përfshirë. Por, a e dini se ci...

Ja si të regjistroni në video ekranin e kompjuterit 22 Jul 2013 | 12:10 pm

Ekzistojnë disa arsye të rëndësishme pse mund t’ju duhet të regjistroni ekranin e kompjuterit tuaj. Është një mundësi shumë e mirë për të krijuar video udhëzuese (tutorial) për përdorimin e softuerëve...

Ja si të fshini një grup të caktuar mesazhesh në Gmail 17 Jul 2013 | 01:01 pm

Aktualisht Gmail nuk disponon një buton ose një opsion menuje që mund të përzgjedhë për të fshirë ose për të transferuar një grup mesazhesh ose bisedash që kanë një cilësi të përbashkët. Pavarësisht ...

Si të luftoni erën e keqe të gojës? 29 Jun 2013 | 10:00 pm

Këto janë mënyrat më efektive kundër erës së keqe të gojës: Uji: Zgjidhja me e lehtë kundër erës së keqe është uji, i pastron bakteret në gojë. Nëse goja është e njomë, mundësia për erë të keqe është...

OLed, televizori që përmirëson shikimin 29 Jun 2013 | 08:00 pm

Pas prezantimit në muajin janar, Samsung hodhi në treg OLed, televizorin e lakuar 55 polësh që kushton 10 mijë euro. Ndryshe nga ekranet tradicionalë, prototipi i fundit i Samsung është i lakuar dhe ...

Dhjetë shenja, të cilat tregojnë se keni lindur për njëri-tjetrin 29 Jun 2013 | 06:00 pm

Disa shenja të vogla mund të tregojnë se a jeni me të vërtetë ‘shpirti binjak’ i partnerit tuaj (dhe anasjelltas). Lexoni këto shenja, duke i aplikuar ato te lidhja juaj. 1. Pasi që, gjatë fundjavës...

Recently parsed news:

Recent searches: