Kosovanews - kosovanews.info - Agjencia e lajmeve Kosovanews

Latest News:

Lista e ekipit të Besnik Tahirit i AAK-s 27 Aug 2013 | 01:26 am

Alanca për Prishtinën ka propozuar listën e ekspertëve në departamente të ndryshme. “Përpos listës së njerëzve që do të angazhohen në lami të ndryshme, është përgatitur edhe lista e kandidatëve për a...

Në Gjermani, peticion për Shqipërinë Natyrale 20 Jul 2013 | 02:17 pm

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 Me një peticion masiv shqiptarë duan të bëjnë presion mbi bashkësinë ndërkombëtare për të realizuar qëllimin që shqiptarët të jetojnë në një...

Betimi pengon zbatimin e marrëveshjes 17 Jul 2013 | 01:11 pm

Procedura e betimit të policëve dhe gjyqtarëve serbë që priten të jenë pjesë e institucioneve të Kosovës ka dalë të jetë pengesë në zbatimin e Marrëveshjes së Brukselit. Pala serbe po refuzon që pjes...

Sot, “Grupi i Drenicës” para Salustros 17 Jul 2013 | 01:06 pm

Shtatë të pandehurit e “Grupit të Drenicës” do të përcillen sot (e mërkurë) nga Qendra e paraburgimit deri në Prokurorinë Themelore në Prishtinë ku pritet të paraqiten për t’u përballur me pyetjet e P...

AAK mbështet idenë për Komunën e Kodrës së Trimave 16 Jul 2013 | 06:31 pm

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka lënë të kuptohet që e mbështetë idenë për krijimin e Komunës së Kodrës së Trimave, një ide që është përmendur nga kryeministri Hashim Thaçi, por është kundërshtuar ...

Kërkohet nga KFOR detaje të vijës kufitare me Serbinë 16 Jul 2013 | 05:39 pm

Komisioni për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës ka vendosur që ti procedojë kërkesë Shtabit të përgjithshëm të KFOR dhe drejtorisë së Policisë për marrjen e inf...

Rasti Limaj, në Kleçkë u gjetën dy varreza masive 16 Jul 2013 | 04:42 pm

Para pak çastesh ka përfunduar seanca e radhës ndaj Limaj dhe të tjerëve në rastin “Kleçka. Gjatë seancës sot ka dëshmuar arkeologia e forenzikës, Sesili Croper, e cila tha para trupit Gjykues se në 2...

Gardianët e burgut të Lipjanit 'mbysin' një 16 vjeçar 16 Jul 2013 | 04:14 pm

Ka ndërruar jetë Getoar Miftari, djaloshi 16 vjeçar nga Prishtina i cili dyshohet se ishte keqtrajtuar në Qendrën Korrektuese të Lipjanit. Getoari kishte muaj që ishte në gjendje të rëndë dhe për kët...

Kuvendi pritet t’i shqyrtojë ligjet që preken nga Marrëveshja 16 Jul 2013 | 03:35 pm

Kuvendi i Kosovës pritet t’i shqyrtojë plotësimin dhe ndryshimin e një sërë ligjesh që preken nga Marrëveshja e 19 prillit e arritur në Bruksel ndërmjet kryeministrit të Kosovës dhe atij të Serbisë. A...

MPB-EULEX, me marrëveshje për shkëmbim informatash 16 Jul 2013 | 03:23 pm

Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi dhe shefi i EULEX-it, Bernd Borchardt, e nënshkruan sot Marrëveshjen Teknike për Shkëmbimin e Informatave të Inteligjencës ndërmjet dy institucioneve. K...

Recently parsed news:

Recent searches: