Panorama - panorama.al

General Information:

Latest News:

Bruksel, përfundon takimi Thaçi e Daçiç 27 Aug 2013 | 09:08 pm

Kryeministrat Hashim Thaci dhe Ivica Dacic kanë përfunduar takimet me ndërmjetësimin e Baroneshës Catherine Ashton. Në fund të takimeve Baronesha nuk ka pasur shumë për të raportuar. palët nuk kanë ar...

Ditari i Llambi Ziçishtit: Orë pas ore trajtimi i Hysni Kapos në Paris 27 Aug 2013 | 06:40 pm

Ditari i ish-ministrit të Shëndetësisë, Doktor Llambi Ziçishti.“Përpjekjet pa shpresë për shërimin e Hysni Kapos në spitalin e Parisit”“Operacioni i dytë vulosi përfundimisht prognozën fatale. Mjekimi...

Tiranë, një 27-vjeçare sulmohem me acid 27 Aug 2013 | 06:39 pm

Një 27-vjeçare është sulmuar me acid mëngjesin e sotëm në Tiranë.V.D është sulmuar nga një person ende i paidentifikuar në fytyrë dhe në trup. Ngjarja ndodhi në zonën e Liqenit Artificial në kryeqytet...

Bashkia përfundon planet e detajuara vendore, për 26 nën-njësi 27 Aug 2013 | 06:32 pm

Bashkia e Tiranës njoftoi sot se kanë përfunduar planet e detajuara vendore, për 26 nën-njësi në Tiranë, duke i hapur kështu rrugë zhvillimit të tyre.  Sipas Bashkisë ky plan është haryar nga ekspertë...

Dëmtimi i Lorik Canës, dyshohet për tërheqje 27 Aug 2013 | 06:29 pm

Lorik Cana ka pësuar një tërheqje, por sot do të kryejë të tjera analiza të detajuara për të mësuar mbi shkallën e dëmtimit dhe kohën e rikuperimit. Lacio u është rikthyer stërvitjeve pas fitores në j...

“Kjo, finalja ime dhe e Skënderbeut” 27 Aug 2013 | 06:27 pm

“Kjo ndeshje vlen sa i gjithë sezoni për ne, kështu që edhe e ardhmja ime te Skënderbeu do të vendoset pas së enjtes. Jemi 90 minuta larg historisë”. Janë këto fjalët e para të presidentit të Skënderb...

Bushi: Ja 4 afrimet e reja në Kombëtare 27 Aug 2013 | 06:26 pm

Menaxheri i Kombëtares shqiptare, Alban Bushi, ka bërë të ditur se katër emra të rinj janë pranë afrimit me Kombëtaren kuqezi. Bushi ka njoftuar se bëhet fjalë për Atdhe Nuhiun, Amir Abrashin, Shkëlze...

PD: Qytetarët presin mbajtjen e premtimeve, jo shfaqje mediatike 27 Aug 2013 | 06:25 pm

TIRANE- Qytetarët e vendit presin shëndetësi falas, heqje te taksës së biznesit të vogël, ulje të taksave për 95% të shqiptarëve, legalizim falas, 300 mijë vende pune e të tjera premtime me të cilat P...

Fshati i Paqes, nga projekt lufte në simbol paqeje 27 Aug 2013 | 06:17 pm

Një ditë në fshatin unikal pranë liqenit të Shkodrës.Si u krijua strehimi për refugjatët kosovarë, për t’u shndërruar në shembull bashkëjetese.Sapo kalon Urën e Bunës dhe merr tatëpjetën, nis të ndihe...

Dokumentari francez për Enverin së shpejti në shqip 27 Aug 2013 | 06:11 pm

Gazetari turk, Mesut Tufan tregon komunizmin shqiptar.Katër vite investigim në arkivat shqiptare për “L’Albanie d’Enver Hoxha”Dëshmi të papublikuara, xhirime dhe foto të nxjerra nga arkivat e shtetit ...

Recently parsed news:

Recent searches: