Radionrg - radionrg.net - Energy Hit Music Louder. Fm, online & web

Latest News:

Tiranë | Bode: përmirësim i financave publike 23 Aug 2013 | 05:47 pm

Ministri i Financave, Ridvan Bode, u dha publikisht përgjigje të premten akuzave të ngritura prej ditësh mbi një përkeqësim të treguesve të financave publike. Në një konferencë për shtyp nga ministria...

Tiranë | Sajmir Tahiri takohet me Ministrin e Brendshëm Italian 23 Aug 2013 | 05:42 pm

Në cilësinë e Ministrit të ardhshëm të Brendshëm, Sajmir Tahiri, ka zhvilluar një takim me Ministrin e Brendshëm të Italisë, Angelino Alfano, duke e cilësuar si një “takim të shkëlqyer dhe mjaft inspi...

Kukës | Ndalohen dy shtetas kosovarë të shpallur në kërkim 23 Aug 2013 | 05:29 pm

Dy shtetas kosovarë u ndaluan sot në doganën e Morinit të rrethit të Kukësit. Zëdhënësi i Drejtorisë së Policisë së qarkut të Kukësit, Jaho Çaushaj, bëri të ditur se shtetasi kosovar Ilir Qorrolli, 40...

Gjirokastër | Ndalohen 24 emigrantë ilegalë 23 Aug 2013 | 05:19 pm

Të paktën 24 emigrantë të huaj u ndaluan sot pranë fshatit Hormovë në Tepelenë, ndërsa një trafikant i qenieve njerëzore u shpall në kërkim, njoftoi policia e Gjirokastrës. “Emigrantët nga Pakistani u...

Tiranë | Policia publikon masat e sigurisë për ndeshjen Kukësi-Trabzonspor 22 Aug 2013 | 05:06 pm

Drejtoria e Policisë së Qarkut Tiranë, me rastin e zhvillimit të ndeshjes ndërmjet ekipit të Kukësit – Shqipëri dhe Trabzonsporit – Turqi, e cila do të zhvillohet në stadiumin Kombëtar “Qemal Stafa”, ...

Vlorë | Përfundon takimi i qeverisë së re 22 Aug 2013 | 04:52 pm

Kryeministri i ardhshëm, Edi Rama, bëri të ditur përmes Facebook-t mbylljen në Vlorë të takimit të parë informal të qeverisë së re. Kabineti i ri qeverisës, i cili pritet të mandatohet në muajin shtat...

Gjermani | Rrëzohet avioni, tre persona humbin jetën 20 Aug 2013 | 02:50 pm

Një avion u rrëzua dje, në Kirchdorf, në jug të Gjermanisë duke shkaktuar kështu vdekjen e tre personave, bënë të ditur sot burime nga policia gjermane. “Shkaku i aksidentit për momentin është i panjo...

Speciale MTV VMA 2013 18 Aug 2013 | 01:06 pm

Justin Timberlake rikthehet në skenën e MTV Video Music Awards 2013 me një performancë që është paralajmëruar të jetë e paharrueshme. Artisti do të marrë çmimin MTV Video Vanguard Award për kontributi...

Toni Braxton rikthehet përkrah Babyface 15 Aug 2013 | 12:08 pm

Toni Braxton është duke u përgatitur për rikthimin e saj muzikor dhe për këtë ka bashkuar forcat me bashkëpunëtorin e saj prej shumë vitesh Babyface. Dyshja që ka fituar 16 Grammy Awards ka lajmëruar ...

Prezanton koverin e albumit 15 Aug 2013 | 11:49 am

Janelle Monae ka zbuluar koverin e albumit të saj të shumëpritur “The Electric Lady”. Albumi me dy CD do të dalë në treg më 10 Shtator, ka 20 këngë dhe përban bashkëpunime me artistë si: Prince, Eryka...

Recently parsed news:

Recent searches: