Sot - sot.com.al

General Information:

Latest News:

Deklarata e Romni zemëron palestinezët: E papranueshme 30 Jul 2012 | 11:11 pm

Deklarata e kandidatit të mundshëm republikan për president të SHBA-së, Mit Romni se Jerusalemi është kryeqytet i Izraelit është “plotësisht e papranueshme”, ka thënë shefi i ekipit negociator palesti...

PDK largohet nga koalicioni opozitar, Ndoka: Rama, politika penguese 30 Jul 2012 | 09:34 pm

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka ka lajmëruar zyrtarisht largimin nga koalicioni opozitar. Nard Ndoka ka sqaruar se PDK largohet nga opozita e bashkuar, për shkak të politikave penguese të ndj...

Presidenti Nishani takohet me ambasadori Wollfarth, heqja e imunitetit kryefjala e bisedimeve 30 Jul 2012 | 04:25 pm

Presidenti Bujar Nishani takohet sot me kreun e prezencës së OSBE-së në Tiranë Eugen Wollfarth. Takimi do të zhvillohet në orën 11:00 në presidencë, ndërsa është takimi i parë që presidenti Nishani zh...

PD-Ramës: Lejo klubin e miliarderëve të PS të votojnë për heqjen e imunitetit 29 Jul 2012 | 10:52 pm

Partia Demokratike i ka bërë thirrje kryetarit të Partisë Socialiste Edi Rama të lejojë deputetët e tij të votojnë heqjen e imunitetit në 6 gusht. Në një deklaratë për shtyp zëdhënësja e PD-së, Silvi ...

Natanjahu: Kërcënimi ushtarak e ndalon Iranin 29 Jul 2012 | 08:28 pm

Një kërcënim ushtarak “i fortë dhe i besueshëm” është i nevojshëm për ta parandaluar Iranin nga zhvillimi i një arme bërthamore. Kështu ka deklaruar kryeministri izraelit Benjamin Natanjahu, ndërsa th...

Alepo vijon të përgjaket, luftime të ashpra 29 Jul 2012 | 06:57 pm

Kanë vijuar luftimet e ashpra në qytetin sirian të Alepos, ndërsa trupat qeveritare dhe forcat kryengritëse po luftojnë për të marrë nën kontroll kryeqytetin tregtar të vendit. Të shtëna nga helikopte...

Berisha grabit paratë e shqiptarëve për të mbajtur pushtetin, shton 250 drejtori të reja dhe 37 zëvendësministra 29 Jul 2012 | 06:47 am

250 drejtori të reja, 37 zëvendësministra dhe dyfishim të rrogëtarëve në disa ministri. Kjo është qeveria në “dietë” e kryeministrit Berisha. “Krijo një parti fantazmë dhe bëhu zëvendësministër ose dr...

Ja tre ligjet që shkel Imami me përgjimin e opozitës dhe ambasadorëve, ligji i SHIU, komunikimeve dhe Procedura Penale 29 Jul 2012 | 06:46 am

Berisha përgjon opozitën dhe ambasadorët prej 17 muajsh me anë të Shërbimit Informativ Shtetëror, duke shkelur ligjet e shtetit shqiptar. Ndërkohë, alibitë dhe manovrat e pafundme të ministrit të Mbro...

Obama: Qeveria ka mbajtur premtimet, ekonomia e besueshme; Romney: Po ndodh krejt e kundërta 29 Jul 2012 | 06:10 am

Administrata e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Barak Obama ka parashikuar se deficit buxhetor federal këtë vit do të jetë 1,21 trilionë dollarë, çka është një përmirësim i rëndësishëm...

Tanket e Asad fillojnë bombardimin në Haleb 28 Jul 2012 | 10:42 pm

Forcat ushtarake të regjimit të Bashar al-Asadit kanë filluar sot bombardimin e qytetit Haleb , i cili është një prej bazë e kryengritësve sirianë. Ushtria e rregullt tash e sa ditë është vendosur në ...

Recently parsed news:

Recent searches: