Telma - telma.com.mk

General Information:

Latest News:

ВЛАДАТА ПРЕКУ ЕЛЕКТРОНСКИОТ ДНЕВНИК ГИ ДИСЦИПЛИНИРА НАСТАВНИЦИТЕ 27 Aug 2013 | 02:13 pm

Прaтeниците од опозисцискиот СДСМ остро  ја искритикуваа најновата во низата  мерки за дисциплинирање на наставниците. Со неа се предвидуваат мандатни  казни за вработените кои нема да успеат  еднаш н...

СДСМ: ДИМОВСКИ НЕ ЗАСЛУЖУВА НИТУ СТАТУС НА СТУДЕНТ ПО ПРАВО 27 Aug 2013 | 02:13 pm

Ништо во животот не е случајно па ни фактот што на полни 33 години Илија Димовски никако да се стекне со титулата дипломиран правник, реагираат од СДСМ.Човек што дефинира официјален документ каков што...

ИЗВЕШТАЈОТ НА КОМИСИЈАТА КОНСТАТИРА КРШЕЊЕ НА УСТАВОТ 27 Aug 2013 | 02:13 pm

Во извештајот на ад хок комисијата, се констатирани кршење на Уставот со исфрлањето на новинарите од собраниската галерија, како и оневозможување на пратениците да си ја вршат фукцијата за која се изб...

КЕРИ: ИМАМЕ ДОКАЗИ ЗА УПОТРЕБА НА ХЕМИСКО ОРУЖЈЕ 27 Aug 2013 | 02:13 pm

САД ги проучуваат варијантите за одговор на користењето на хемиско оружје во Сирија, изјави американскиот државен секретар Џон Кери. Тој посочи дека во Сирија навистина било употребено хемиско оружје ...

ПУТИН: НЕМА ДОКАЗИ ЗА УПОТРЕБА НА ХЕМИСКО ОРУЖЈЕ ВО СИРИЈА 27 Aug 2013 | 02:13 pm

Рускиот претседател Владимир Путин во денешниот телефонски разговор со британскиот премиер Дејвид Камерон истакна дека се уште нема докази дека во Сирија е употребено хемиско оружје ниту дека било упо...

ВО ХАБАРОВСК ОД ПОПЛАВИТЕ ЗАГРОЗЕНИ НАД ДЕСЕТ ИЛЈАДИ ЛУЃЕ 27 Aug 2013 | 02:13 pm

Повеќе од 11.000 лица се загрозени од поплавите во руската област Хабаровск, а за борба против водената стихија се ангажирани 1.600 технички единици. ...

ЗАГРЕБ НЕПОСЛУШЕН ПРЕД БРИСЕЛ 27 Aug 2013 | 12:04 am

Европската унија размислува да преземе мерки против најновата земја членка Хрватска поради спорен закон, усвоен само ден пред пристапувањето на земјата кон ЕУ, што се очекува Загреб да го поништи, соо...

ИНСПЕКТОРИТЕ НА ОН ПРИСТИГНАА ВО ПРЕДГРАДИЕТО НА ДАМАСК 27 Aug 2013 | 12:04 am

Експертите на ОН пристигнаа во Муадамија, предградие на Дамаск под контрола на бунтовниците, каде минатата недела беа убиени десетици луѓе во наводен напад со хемиско оружје....

АНГЕЛОВ: „ВЕРИТАС“ НЕКА ОДИ ВО ОКТИСИ 27 Aug 2013 | 12:04 am

Претседателот на Достоинство Стојанче Ангелов денеска и` порача на „Веритас“ нејзините членови и приврзеници да заминат во Октиси и таму, на нив својствен начин, да се ангажираат за изградба  на црква...

Related Keywords:

telma, telma mk, telma.com.mk, telma tv, телма, Телма тв, telam tv, elena stojanovska telma, elena stojanovska

Recently parsed news:

Recent searches: