Tema - tema.al

General Information:

Latest News:

Atentati në qendër të Shijakut, vdes njëri prej të plagosurve 27 Aug 2013 | 12:16 pm

Vdes 36-vjecari i cili mbeti i plagosur me armë zjarri mbrëmjen e së hënës në Shijak. Viktima, Ervin Kërtalla ndërroi jetë në spitalin rajonal, ku vijon të jetë i shtruar dhe shtetasi me iniciale D.V...

Bregu:Do të bëjmë opozitë të fortë deri sa të rikthehemi në pushtet 27 Aug 2013 | 12:11 pm

Një ndër figurat kryesore të PD-së, ministrja e Integrimit Majlinda Bregu garanton qytetarët shqiptarë se do të jetë një opozitë e fortë, denoncuese përmes fakteve konkrete përballë çdo premtimi të pa...

Disa pyetje paszgjedhore 27 Aug 2013 | 12:03 am

Mihallaq Qilleri Zhvillimet e vrullshme të korrik-gushtit, pas zgjedhjeve të këtij viti i kanë bërë njerëzit të harrojnë paroditë e përditshme të fushatës elektorale. Të gjithë mbajmë mend kur nuk ki...

Kristo Frashëri, rilindasi i parafundit 26 Aug 2013 | 11:53 pm

Nga Bledi Mane Sa herë tu referohesh arkivave të historisë së vendit, ndalesa e parë që duhet të bësh mbetet komunikimi dhe këshillimi me euriditin e gjallë profesorin Kristo Frashëri. Fatkeqësisht a...

Dy përpjekje për opozitë 26 Aug 2013 | 11:50 pm

Nga Mero Baze Edi Rama po përpiqet të fokusohet tek problemi i kontrollit të territorit, si një prioritet i parë i qeverisë së tij, dhe për këtë duket se po bën përpjekje të ngrejë vëmendjen në ni...

Shënime nga Ditari i Doktorit: Stili i ri opozitar i Lulit 26 Aug 2013 | 11:07 pm

Sot më mori Luli në telefon qysh në mëngjes. Donte të fliste nga afër për një problem shqetësues. E prita në zyrë. Dukej i emocionuar, por i përmbajtur në fjalë. -Dua të më japësh leje për diçka të ...

SHQUP? Arvizu: Shqetësuese për ne, nëse janë të përfshirë shtetas amerikanë 26 Aug 2013 | 10:58 pm

Ambasadori amerikan, Aleksandër Arvizu, pas një takimi të mbajtur me ministren e re te Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ka komentuar shkurtimisht çështjen e Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë, e cila do të kthehet...

Lufta e klasave nga lart 26 Aug 2013 | 10:21 pm

Nga Nasho Bakalli Shpesh, ne, shqiptarët, e përfytyrojmë luftën e klasave si veprime të ndërmarra nga punëtorët dhe fshatarët për interesat e tyre. Por, nuk vëmë re se, është po aq e rëndësishme (...

Braçe: Drejtori demokrat i Albpetrol shpërdoroi 60 milion dollarë, i përdori për fushatë 26 Aug 2013 | 10:02 pm

Deputeti socialist, Erjon Braçe, ka akuzuar drejtorin e Albpetrol, për shpërdorim me sasitë e tenderuara të naftës. Sipas Braçes, ai tenderoi që në fillim të vitit gjithë sasinë e naftës për një vlerë...

Blake Lively:”E kënaqur me plakjen” 26 Aug 2013 | 09:48 pm

Blake Lively është e ngazëllyer që ajo po plaket, pasi mendon se po bëhet më e mençur dhe me më shumë përvojë. Aktorja 25-vjeçare, e cila është e martuar me Ryan Reynolds, nuk ka frikë nga plakja dhe...

Related Keywords:

gazeta tema, tema.al

Recently parsed news:

Recent searches: