Time - time.mk

General Information:

Latest News:

Иран и Русија предупредуваат од хаос на Блискиот Исток | Deutsche Welle 27 Aug 2013 | 04:24 pm

Deutsche Welle - 13:24 27/08 Според сигналите кои пристигнуваат веројатно е прашање на време кога САД воено ќе ја нападнат Сирија. Најблиските сојузници на тамошното раководство, Иран и Русија страву...

Железница ќе купи шест нови локомотиви со вагони | +инфо 27 Aug 2013 | 04:18 pm

+инфо - 13:18 27/08 „Македонска железница Транспорт“ ќе го подобри возниот и патничкиот транспорт со шест нови патнички гарнитури (локомотива со патнички вагон). Јавниот повик за нивна набавка денеск...

Докторка од Струмица на ученици им продавала лажни лекарски оправдувања | МКД 27 Aug 2013 | 04:17 pm

МКД - 13:17 27/08 Докторка од Струмица доби кривична пријава од полицијата откако била откриена како за пари на ученици им издава лажни лекарски оправдувања. Како што информираа од полицијата, станув...

Камерон: потребен е соодветен одговор против Сирија | Р.С.Европа 27 Aug 2013 | 04:08 pm

Р.С.Европа - 13:08 27/08 Британскиот премиер Дејвид Камерон денеска оцени дека нападите со хемиско оружје во Сирија биле, како што изјави, „апсолутно одвратни“ и затоа е неопходна акција на меѓународ...

Ставрески сее, Субрата ќе жнее | Р.С.Европа 27 Aug 2013 | 04:08 pm

Р.С.Европа - 13:08 27/08 Во услови на можна трговска војна со соседна Србија и проблематизирање на откупните цени на земјоделските култури, на големо се најавува инвестицијата од „Сахара Груп“ на чел...

Иванов и Давитковски очекуваат доследно спроведување на извештајот | Телма 27 Aug 2013 | 04:08 pm

Телма - 13:08 27/08 -Немам впечаток дека ВМРО-ДПМНЕ не го признава Извештајот на Комисијата, бидејќи на документот се ставени нивни потписи. Најголемиот товар од Извештајот ќе го понесе ВМРО-ДПМНЕ. ...

Средба Бесими – Давитковски: Извештајот е позитивен чекор а имплементацијата важна за Евро-интеграциите | Сител 27 Aug 2013 | 03:42 pm

Сител - 12:42 27/08 Заменикот на претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за европски прашања д-р Фатмир Бесими денеска оствари средба со проф. Борче Давитковски, претседател на ад х...

Грабеж во Зегин во Тафталиџе | Канал5 27 Aug 2013 | 03:36 pm

Канал5 - 12:36 27/08 Вчера околу 16 часот маскиран крадец со оружје успеал да украде 6 500 денари од аптеката Зегин. Вооружен и маскиран разбојник вчера ограбил аптека во скопската населба Тафталиџе ...

Брисел очекува спроведување на извештајот за 24-ти декември | Deutsche Welle 27 Aug 2013 | 03:18 pm

Deutsche Welle - 12:18 27/08 Европската комисија со големо внимание следи што ќе се случува по постигнатиот договор меѓу ВМРО ДПМНЕ и СДСМ за настаните од 24-ти декември. Политичките критериуми се са...

Ховит: Договорот на Комисијата ќе донесе позитивен извештај за Македонија | Алфа 27 Aug 2013 | 02:57 pm

Алфа - 11:57 27/08 Известувачот во Европскиот парламент за Република Македонија, Ричард Ховит, го поздрави договорот на Комисијата за истраги на собраниските настани во нашата земја, со цел расчистув...

Related Keywords:

time.mk, time mk, time.com.mk, google maps, тиме мк, shqip time, атанас вълков, axis capital insurance, тиме, најнови вести на денот

Recently parsed news:

Recent searches: