Tribunashqiptare - tribunashqiptare.net - Tribuna Shqiptare

Latest News:

FJALËT E NËNË TEREZËS TINGËLLOJNË  GJITHNJË AKTUALE 27 Aug 2013 | 08:40 am

Nga Frank  Shkreli Në kujtim të 103-vjetorit të lindjes Nënë Tereza Anë e mbanë botës, përfshirë edhe në kryeqendrën e urdhërit të Nënë Terezës në Kalkuta, u festua me lutje të posaçme 103-vjeto...

KUJTOJMË KADRI ROSHIN 26 Aug 2013 | 09:54 pm

Nga Luan Çipi “Çmohet shumë miqësia Kudo ku banojnë shqiptarë E mikut bëhet shtëpia, Kryemikut – vend të parë. Miqtë, le të vijnë përherë Ne, për një e ruajmë qoshen Për secilin bëhet nder Kre...

Shfuqizimi i akteve që shkatërojnë hapësirat publike, një “Rekurs” i domosdoshëm në mbrojtje të interesit publik dhe kombëtar 26 Aug 2013 | 08:48 am

Intervistë me Z. Kastriot Frashëri, Drejtor i Përgjithshëm, Instituti i Çështjeve Kombëtare, Tiranë Z. Kastriot Frashëri Më dt. 7 Gusht 2013, në orën 12:30, u zhvillua në Gjykatën e Rrethit Tiran...

MARTIN LUTHER KING Jr. – I HAVE A DREAM – UNË KAM NJË ËNDËRR 25 Aug 2013 | 09:05 pm

Shqipëroi Elida Buçpapaj MARTIN LUTHER KING Jr Unë jam i lumtur që jam bashkuar me ju sot, në atë që do të hyjë në historinë e kombit tonë si shprehja dhe demonstrimi më të madh për lirinë. Njëqind...

Gurgullon si këngë mirënjohja zagorite për Bonapartin Mysliman, Ali Pashë Tepelenën 25 Aug 2013 | 08:59 pm

In memoriam për shkrimtarin e mirënjohur Jorgo Telon i cili u nda nga jeta këto ditë Nga Këze Kozeta Zylo Marrë nga parathënia e librit më të ri “Stanari dhe Zogu i djallit” të autorit Jorgo Telo ...

Heroi Xhemajl Fetahaj faktor i unifikimit kombëtar para dhe gjatë luftës 25 Aug 2013 | 08:55 pm

Nga Hasan & Lajde Blaka Hasan dhe Lajde Blakaj Ti përkujtosh ngjarjet për shumë e shumë kohë më parë kur jemi njohur me Xhemajl Fetahun nuk është edhe aq lehtë. Tashmë kanë kaluar vite të tëra dh...

BISEDË ME DIELLIN 25 Aug 2013 | 08:39 pm

Nga Guri Shyti Guri Shyti U rreka diellin ta ndalë, Teksa po zhytej detit thellë. T’i thosha, nesër kur të dalë Dritë e begati të sjellë. Ai s’më priti, s’ma hodhi syrin. Tërë inat m’u duk q...

Qëndrimi jotransparent i shtetit shqiptar asht nji qendrim SKANDALOZ 25 Aug 2013 | 08:12 pm

Nga Paul Tedeschini Autori, Paul Tedeschini Rreth shkrimi te SHEKULLIT mbi Kishen Ortodokse Shqiptare ne Permet (Kisha në Përmet ka vetëm 10% të territorit të godinës, date 25.08.2013) 1-Se pari...

SADRI MEHAJ I HOTIT 25 Aug 2013 | 01:17 am

Esad GJONBALAJ Kryetar i Fondacionit Plavë-Guci New York – SHBA Tribuna Shqiptare Veprimtari kombëtar 47-vjeçar, Sadri Xhema Mehaj, dënohet me mbi 3 vjet burg nga rregjimi shovinist komunist i Ma...

SHPELLA E MBRETËRESHËS…! 24 Aug 2013 | 02:40 am

R e f l e k s i v e Nga Sejdi BERISHA Sejdi Berisha Sërish m’u kujtua etja për historinë, për dritën, etja për zbardhjen e rrugëtimit të njeriut… …Dhe, pas çdo pastrimi të plagëve në lumin posh...

Recently parsed news:

Recent searches: