Zbrka - zbrka.mk - for.net.mk

Latest News:

Паркоур вежба – ФАИЛ 7 Apr 2013 | 07:52 pm

Сите луѓе имаат соништа и се стремат да си ги остварат. Таков е и овој случај. За несреќа налета на глава.

Полицаец дозволил проститутка да му даде орален секс па ја уапсил 7 Apr 2013 | 07:48 pm

- Се соблеков и Беки ми стави кондом. Започна орално да ме задоволува а потоа и кажав дека доаѓа полицијата. Беки погледна низ прозорецот, јас се облеков и и кажав дека сум полицаец и дека е уапсена –...

Фарма: Секси Сандра во танга 7 Apr 2013 | 07:33 pm

Секси Сандра во шоуто „Фарма“ ја покажа својата задница, погледнете како изгледа тоа…

Ова е вистинска аукција за хорор филмови 7 Apr 2013 | 07:29 pm

Што би вие неправиле кога позади вас ќе се најде некој познат убиец?

Храна за секого- студентска акција го зафати Загреб 6 Apr 2013 | 03:04 pm

Живееме во време кога некои луѓе едвај врзуваат крај со крај. Поради недостаток на парични средства, поради лични проблеми, многу од нив се наоѓаат на улица, во борба за опстанок. Така, бездомниците в...

Млади момчиња спасија жена во Ново Лисиче 6 Apr 2013 | 02:56 pm

Момчиња вчера спасиле жена, на која и се слошило додека сама пешачела во населбата Ново Лисиче, пишува порталот „МК Њуз“. -На жена и се слошило додека сама пешачела во населбата – паднала, а млади слу...

Тајната на убавото лице на Скарлет Јохансон 5 Apr 2013 | 07:34 pm

Убавата холивудска русокоса која често ја нарекуваат модерната Мерлин Монро, има свои мали тајни за разубавување кои денес ги сподели со нас. Скарлет Јохансон откри дека своето лице го чисти и негува ...

Марулата оружје против несоница 5 Apr 2013 | 07:25 pm

Марулата е една од најпопуларните зелени салати но и одличен добар извор на хлорофил и витамин К. Таа е богата и со минерални соли, лутеин и со бета-каротен како и витамин Ц, калциум, растителни влакн...

Откриен нов вид на тарантула голема колку човечко лице 5 Apr 2013 | 07:18 pm

Научниците на северот од Шри Ланка откриле џиновска тарантула (poecilotheria rajaei) чиј распон на нозете достигнува повеќе од 20 сантиметри. Овој голем пајак е украсен со необични шарки и живее на др...

Шокантни тајни од пистите – Манекенките јадат хартиени марамчиња 5 Apr 2013 | 07:11 pm

Светски познатите модели секогаш велат дека имаат супер витка линија, а истовремено се исхрануваат нормално. Сепак, вистината е поинаква. Бившата уредничка на Вог, Кристи Клементс во својата книга „Th...

Recently parsed news:

Recent searches: