Zeri - zeri.info - Zëri

Latest News:

Senati i Nju Jorkut përshëndet Ditën e Pavarësisë së Kosovës 18 Feb 2013 | 12:44 am

Senati i shtetit të Nju Jorkut, ka miratuar një rezolutë legjislative përmes së cilës ka shënuar përvjetorin e pestë të shpalljes së pavarësisë së Kosovës. Rezoluta, e aprovuar edhe në Asamblenë e kë...

Arrestohet serbi, dëmtoi kishën në Kufce të Epërme 18 Feb 2013 | 12:41 am

Policia e Kosovës ka arrestuar një dyzetvjeçar të nacionalitetit serb për dëmtimin e disa ikonave në kishën e fshatit Kufce e Epërme. Rasti është regjistruar të enjten në mesnatë, pas denoncimit që k...

Kosova shënon 5-vjetorin, VV injoron himnin 17 Feb 2013 | 10:20 pm

Me një seancë solemne, Kuvendi i Kosovës shënoi 5-vjetorin e pavarësisë. Përveç ligjvënësve dhe kabinetit qeveritar, aty morën pjesë edhe presidentja, Atifete Jahjaga, presidenti i Shqipërisë, Bujar ...

Ekonomia nuk feston 17 Feb 2013 | 09:41 pm

As pamja e re e monumentit “Newborn” dhe as flamujt që valëviten gjithandej Kosovës për nder të pesë-vjetorit të pavarësisë nuk kanë se si t’i japin shkëlqim ekonomisë së dobët të shtetit më të ri në ...

Daçiq: S’ka zhbërje institucionesh serbe në Kosovë 17 Feb 2013 | 09:36 pm

Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar sot në Beograd se “nuk ka synime për zhbërjen e institucioneve serbe në Kosovë”. “Nuk ka heqje të institucioneve serbe përderisa nuk arrihet ndonjë m...

Jemeni dënon me nga 6 vjet burg 3 shqiptarë 17 Feb 2013 | 08:49 pm

Autoritetet e drejtësisë së Jemenit i kanë dënuar 3 shqiptarët me nga 6 vite burg, pasi akuzohen për trafik armësh. Ky fakt bëhet i ditur nga mediat vendase, duke u theksuar se të ndaluarit me origji...

Pavarësia e Kosovës, festimet në Tiranë 17 Feb 2013 | 08:48 pm

Festimeve të 5-vjetorit të pavarësisë së Kosovës iu bashkua edhe Tirana, me një sërë aktivitetesh të organizuara nga Bashkia, por edhe të rinj e të reja nga shkollat e kryeqytetit. Në sheshin Skënderb...

Thaçët - ngritja e një fuqie biznesi 17 Feb 2013 | 08:27 pm

Një muaj pasi ishte emëruar kryeministër, Hashim Thaçi e kishte lexuar deklaratën e pavarësisë së Kosovës. Që atëherë, ai ka hyrë në vitin e gjashtë në detyrën e shefit të ekzekutivit dhe mbetet polit...

Studentët i urojnë 5 vjetorin e Pavarësisë Fatmir Limajt 17 Feb 2013 | 08:01 pm

Një grup i studentëve të Universitetit të Prishtinës, përmes disa pllakateve që i mbanin në duar para Gjykatës Supreme të Kosovës, i kanë uruar 5 vjetorin e pavarësisë së Kosovës Fatmir Limajt, ish-Ko...

Serbia përsërit: S’e njohim Kosovën 17 Feb 2013 | 07:00 pm

Në pesëvjetorin e pavarësisë së Kosovës, Serbia ka përsëritur qëndrimin e saj zyrtar, se nuk do të njohë kurrë pavarësinë e shtetit të ri. Zyra për Kosovën e Qeverisë së Serbisë i ka bërë thirrje kom...

Related Keywords:

zeri, gazeta zeri, zeri.info, vrasje ne malisheve, zeri info, vajzat me perdhunime ne shqiperi, xheladin geci, zeriinfo, volçica, aksident ne gjakov 5 te vdekur

Recently parsed news:

Recent searches: